Teleskop sky-watcher 705az2 – model dla podróżników i początkujących

Każdy początkujący obserwator zjawisk astronomicznych musi zdawać sobie sprawę, że obecnie obserwowanie nocnego nieba jest znacznie utrudnione z powodu zanieczyszczenia światłem. W Polsce istnieją obecnie dwa parki ciemnego nieba, w Sudetach i Bieszczadach, które są szczególnie chronione przed zanieczyszczeniem światłem, jednak już krótka wyprawa w góry lub trochę dalej od dużych miast znacznie ułatwia obserwacje nocnego nieba.

Teleskop sky-watcher 705az2 to krótkoogniskowy, achromatyczny, dwusoczewkowy teleskop refrakcyjny. Obiektyw ma średnicę 70 mm i ogniskową 500 mm, zestaw zawiera 2 okulary Kellnera, 10 mm i 25 mm, soczewkę Barlowa pozwalającą uzyskać dwa górne powiększenia, szukacz 5×24 oraz nasadkę kątową lustrzaną 1.25″. Teleskop zawieszono na lekkim montażu azymutalnym, podobnym pod względem obsługi do statywu fotograficznego. Model jest niewielki i lekki, a więc nadaje się do przenoszenia nawet podczas pieszych wycieczek.

Sprzętem tego rodzaju, co teleskop sky-watcher 705az2 https://www.hobby4men.com/teleskop-sky-watcher-synta-bk705az2-do-sw-2101.html, można obserwować powierzchnię Księżyca (obiekty nie mniejsze niż 4 km średnicy – morza, kratery i góry), w sprzyjających warunkach najjaśniejsze mgławice, galaktyki i gromady kuliste, gwiazdy o jasności nie mniejszej niż 11,8 mag, fazy Merkurego i Wenus, czapę lodową na Marsie, przemieszczanie się księżyców galileuszowych Jowisza oraz dwa pasy na jego powierzchni, pierścień Saturna oraz jego najjaśniejszy księżyc – Tytana. Uran i Neptun są widoczne jako „gwiazdy”. Daje więc większe możliwości niż większość modeli w jego pułapie cenowym.