Wybór cięciwy do łuku

Łucznictwo to dość popularny sport. Oczywiście nie może się równać z piłką nożną czy koszykówką, jednakże ta dyscyplina sportowa stale zwiększa swoją popularność. Łucznictwo uczy cierpliwości, podnosi koncentrację, a także rozwija precyzję. Warto dowiedzieć się, jak wybrać cięciwę do łuku z tak różnych jej modelów: https://ostry-sklep.pl/cieciwy

Wybór cięciwy do łuku – jaki jest najlepszy materiał?

Bardzo istotną kwestią będzie wybór materiału, z jakiego zrobiona została cięciwa. Pomimo tego że w przeszłości stosowano przede wszystkim włókna roślinne, to w obecnych czasach do tego celu przeznaczone są tworzywa sztuczne. Najpopularniejsza jest cięciwa z włókien dacranowych, ponieważ cechuje się wytrzymałością, a także odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki pogodowe. Na rynku kupić można cięciwy, które wyróżniają się właściwą wytrzymałością oraz jakością wykonania. Szeroka oferta sklepowa pozwoli z łatwością dobrać właściwą propozycję do indywidualnych potrzeb. Bardzo popularne są cięciwy do łuków klasycznych zrobione z materiału Fast Flight+ dedykowane do łuków olimpijskich o długości AMO 66″, 68″, 70″. Ponadto na rynku kupić można cięciwy, które przeznaczone są typowo do łuków sportowych. Mowa tutaj nie tylko o profesjonalnych sportowcach, którzy przygotowują się do zawodów, ale także o amatorach, którzy rekreacyjnie strzelają w przydomowym ogrodzie. Na rynku kupić można takie cięciwy, które będą przeznaczone do konkretnego typu strzelania.

Doskonałe cięciwy do łuków klasycznych wyróżniają się tym, że nadają samemu łukowi eleganckiego, tradycyjnego wyglądu. Oprócz tego zapewnią zminimalizowane drgania oraz odpowiednie naprężenie. Można kupić cięciwy zrobiony z materiału D-75, który zwiększa osiągi łuku. Bardzo dobrym wyborem będzie także cięciwa, która zrobiona jest z materiału Fast-Flight. Warto zaznaczyć, że zaplątana ręcznie metodą tradycyjną, do której stosuje się jednorodne, odporne na zużycie włókna HMPE wpłynie na to, że strzelanie będzie bardzo wygodne. Cięciwa takiego typu zwiększy prędkość wypuszczania strzały.