ABC wyboru survivalowej piersiówki

Piersiówka jest tylko na pozór mało znaczącym gadżetem. Ten niewielki, choć bardzo funkcjonalny przedmiot, może mieścić w sobie niezbędną w trakcie survivalowych przygód wodę. Dlatego warto postarać się, aby wybrany model faktycznie spełniał wszystkie oczekiwania użytkownika.

Im lżej, tym lepiej

Jak wybrać piersiówkę do survivalu? Warto przede wszystkim kierować się jej masą. Przedmiot ten jest niewielki, ale zwykle wykonany z metalu, co oczywiście zwiększa jego ciężar. Typowa piersiówka nie powinna ważyć więcej niż 100 – 150 gram. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy dodatkowy gram może w toku wielogodzinnej wędrówki stać się nieakceptowalnym obciążeniem. Mimo to nie warto stawiać na produkty wykonane z lekkich tworzyw sztucznych, gdyż smak znajdujących się w nich napojów (w tym wody) szybko się pogarsza.

Materiał wykonania

Podejmując decyzję o wyborze właściwej piersiówki do survivalu, trzeba zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. Zwykle jest to (a przynajmniej powinna nim być) stal z powłoką nierdzewną. W trakcie wymagających wędrówek nietrudno zmoknąć, co w przypadku zwykłej, stalowej piersiówki byłoby nieakceptowalne. Nie można też zapominać, że warstwa antykorozyjna jest całkowicie bezpieczna dla użytkownika i pozwala zachować naturalny smak płynów. Fakt, stal do lekkich nie należy, ale tylko w stalowym opakowaniu można skutecznie zabezpieczyć określony płyn.

Jak nosić piersiówkę?

Dobra piersiówka powinna być wyposażona w solidny, skórzany pasek. Ważne, aby był on na tyle szeroki, by w trakcie wielogodzinnych wędrówek nie wrzynał się on w powierzchnię skóry. Warto zadbać również i o to, aby był on dość gruby. Dzięki temu ryzyko jego przypadkowego przetarcia i zerwania staje się znikome. Bądź co bądź, piersiówka jest gadżetem, który trudno nosić w wypełnionych sprzętem survivalowym kieszeniach.

Na rynku istnieje wiele różnych modeli piersiówek. Niestety nie każdy z nich nadaje się do survivalu. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na jej pasek, materiał wykonania, czy też kształt.