Jak wybrać pałkę teleskopową?

Choć pałka teleskopowa ostatnimi czasy stała się naprawdę bardzo popularnym narzędziem wykorzystywanym do samoobrony, to jednak w dalszym ciągu jej wybranie stwarza spore trudności. Warto się przyjrzeć uważniej temu, jak wybrać pałkę teleskopową, ponieważ skuteczność jej używania, a więc i możliwości w zakresie obronienia się przed napastnikiem, zależą w głównej mierze od tego, jakiego konkretnie rodzaju ma się narzędzie.

Podstawowe parametry pałki

Wybieranie pałki teleskopowej warto zacząć przede wszystkim od tego, z jakiego materiału ma być ona wykonana. Wiele osób nie zwraca na to specjalnie dużej uwagi i decydującą jest przede wszystkim cena, co rzecz jasna jest naprawdę sporym błędem. Jak się bowiem okazuje, wybranie modelu taniego, a przez to słabego, często doprowadza do odkształcenia się pałki, a tym samym jej poważnego uszkodzenia.

Kolejnym ważnym parametrem jest rozmiar, ale też i waga pałki. Rzecz jasna im będzie ona większa i masywniejsza, tym większa będzie również siła ciosu, który się nią zada. Wiedzieć jednak trzeba to, że pałka musi być dostosowana wagą i rozmiarem do możliwości fizycznych użytkownika. Jeśli ktoś małej postury kupi naprawdę sporą pałkę, może mieć problemy z jej obsługą.

Na koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, jak szybko dana pałka będzie się rozkładała. Warto wiedzieć, że domyślnie jest ona przechowywana w pozycji złożonej, a rozkładana jest jedynie w chwili, gdy konieczne jest jej użycie. Czas rozłożenia może mieć naprawdę spore znaczenie, szczególnie jeśli sytuacja jest dynamiczna.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na sam koniec wybierania pałki teleskopowej warto się jeszcze przyjrzeć temu, jak będzie ona wykonana. Często bowiem na rynku można znaleźć modele, które posiadają specjalne gumowe zabezpieczenia stosowane w celu zminimalizowania siły uderzenia. Takie pałki wykorzystywane są w przypadku obrony przed zwierzętami, lecz zupełnie nie sprawdzają się przy obronie przed ludźmi. Warto się uważnie przyjrzeć temu, czy kupowana teleskopowa pałka jest modelem sprężynowym: https://ostry-sklep.pl/palki, czyli na zwierzęta czy też może sztywnym, który posiada maksymalną siłę uderzenia.